Digital Money - waluty cyfrowe na nową erę

Nasza misja

Stworzenie globalnego ekosystem walut cyfrowych (Digital Money), który będzie oferował szybką bankowość i usługi finansowe - 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, wychodząc tym samym naprzeciw coraz większym wymaganiom klientów, banków i przedsiębiorstw. Spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i wymogi prawne.

Szybka usługi bankowe i finansowe 24/7  

Transfery wewnątrzkrajowe i międzynarodowe, wymiana walut i mikropłatności będą zapewnione przez zaawansowaną platformę, która działa bez przerwy.

Stabilność


Stałe proporcje, 1:1 z narodową walutą to gwarancja stabilnego kursu wymiany pieniądza cyfrowego. W ten sposób problem spekulacji zostaje wyeliminowany.

Wysokie bezpieczeństwo 


Bezpieczeństwo dPLN jest zagwarantowane przez zdecentralizowany blockchain, który jest zapewniony przez banki i zaufane instytucje finansowe. 

Załóżmy, że przeprowadzasz się za granicę 

Będąc w innym kraju nigdy nie wiesz, co może się przydarzyć. W nagłych przypadkach, możesz potrzebować dodatkowych pieniędzy od razu.
(np. na opłacenie pobytu w szpitalu, wydanie wizy, zapłaty za hotel chwilę po zgubieniu portfela).


Przelewy międzynarodowe mają wielu pośredników i mogą trwać nawet tydzień. Dodatkowo, pobierane są opłaty za wykonanie przelewu i za przewalutowanie.

Przelewy międzynarodowe mają wielu pośredników i mogą trwać nawet tydzień.


Dodatkowo pobierane są opłaty za wykonanie przelewu i za przewalutowanie. 

Dzięki Digital Money możesz przesłać środki gdzie tylko chcesz w zaledwie kilka minut!

Technologia blockchain jest gwarantem bezpieczeństwa każdej transakcji w naszym systemie.

Jeden PLN może być wymieniony na jednego dPLN, który jest później wysyłany za granicę. Tam jest on zamieniany na lokalną walutę cyfrową, a następnie może być wymieniony na oficjalną walutę danego kraju.

Razem jest lepiej

Digital Money to rozwiązanie zaprojektowane i stworzone we współpracy z naszymi kluczowymi partnerami - potencjalnymi użytkownikami naszych usług.

Naszym celem jest stworzenie cyfrowej waluty opartej na walucie narodowej i technologii blockchain. Dążymy do stworzenia narzędzia zdolnego do powtórzenia tego modelu dla dowolnej waluty krajowej, spełniając i rozwijając zapotrzebowanie na nasz ekosystem.


Nasza grupa docelowa

Nasz pomysł skierowany jest do czterech podstawowych grup klientów z podobnymi potrzebami:

Ban​ki

Jesteśmy świadkami zmian na rynku usług finansowych, na który coraz śmielej, firmy FinTechowe wprowadzają nowe rozwiązania, oparte o najnowocześniejsze technologie.

 

Płatności, wymiany walut i udzielanie kredytów to tylko niektóre z przykładów obszarów, na których banki muszą zmierzyć się z coraz większą konkurencją.

Wraz z przejściem do społeczeństwa bezgotówkowego, FinTechy przejmują coraz większą przewagę na rynku bankowości i usług finansowych.

Biznes (B2B) – online i tradycyjny

Zgodnie z aktualnymi trendami, transakcje B2B powinny iść w kierunku automatyzacji, która: oferuje korzyści osiągane dzięki zwiększonej wydajności; wzrost sprzedaży - możliwość oferowania dodatkowych funkcjonalności za pośrednictwem kanału online oraz wywołuje pozytywną transformację - ciągła zmiana przestarzałych systemów i procesów realizowana poprzez łączenie różnych technologii.


Połączenie komfortu, dokładności i szybkości jest obecnie bardzo pożądane, a dedykowane portfele do płatności i przelewów B2B zapewniają wszystkie te funkcje.

​Handel detaliczny

Istnieje wiele przykładów wykorzystania technologii blockchain, które mają wspólne cechy w postaci uproszczenia istniejących relacji, zminimalizowania ryzyka oszustw i przyśpieszenia logistyki handlu.


Te korzyści minimalizują koszty i poprawiają płynność biznesu. Ponadto, takie udogodnienia jak smart kontrakty mogą ułatwić i usprawnić relacje zarówno z klientami jak i dostawcami. 

Klienci indywidualni  

Największą korzyścią dla klientów indywidualnych są natychmiastowe przelewy, bez ograniczeń geograficznych, które są zabezpieczone bankowymi kontami FIAT.


Zabezpieczenia, które zapewnia Digital Money zachęcą klientów indywidualnych do używania naszego systemu w codziennym życiu.


Mamy nadzieję, iż zabezpieczenia zapewnione przez Digital Money zachęcą klientów indywidualnych, do używania jej na co dzień. Dodatkowo system umożliwia także zredukowanie kosztów i przyspieszenie przelewów. 

Zrozumienie potrzeb klienta jest kluczem do sukcesu. Ponadto, innym podstawowym celem promowania wzrostu jest integracja obecnej i potencjalnej bazy klientów oraz ich satysfakcja.

Nasz zespół

Prof. Krzysztof Piech

Prezes Zarządu Blockchain Technologies sp. z o.o., Profesor w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uczelni Łazarskiego.

Mike Kennedy

Były dyrektor wykonawczy działu IT w Goldman Sachs, który utworzył nowe warszawskie biuro dla oddziałów Goldman Sachs.

Techninczny


Rafał Kiełbus - Senior Blockchain Developer, and Technical Lead

Dominik Stawiński - Blockchain Engineer

Jakub Piwko - Operations Manager

Michał Kozłowski - UX Designer


Prawny


Kornelia Piech - Legal Lead

Katarzyna Gorzkowska - Legal & Compliance Specialist


Biznesowy


Kamil Jaczewski - Business Developer

Wojciech Kaźmierczak - Data Scientist

Wojciech Piotrowski - Business Analyst

Marketingowy


Michał Gałagus - PR & Communications Manager

Anna Pancerzyńska - Marketing Specialist

Igor Haleta - Community ManagerFAQ

Jaka jest różnica między dPLN a innymi walutami?

Czy dPLN jest taką samą kryptowalutą jak bitcoin?

Czy koncepcja dPLN jest zgodna z przepisami prawa? 

Co się stanie, jeśli cena dPLN mocno się zmieni, podobnie jak to ma miejsce w przypadku bitcoina? 

Ile trwa przelew dPLN?

Ile będę musiał zapłacić za przelew zagraniczny?

Czy mogę “kopać” dPLN ?

© 2018 Digital Money

Kontakt

​Prośby o pomoc i zapytania
contact@dpln.pl

​Dla mediów
media@dpln.pl

Śledź nas na:


Zmień wersję językową

English

Pусский

Polski